Hakkımızda

KİM!Z

 

Yola, 1998’de düştük.

İzmir başta olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanından birçok kurum-kuruluşa, yurtdışından özel şirketlere grafik tasarımları yapan Murteza Albayrak, ekibi, daha o yıllarda iyi bir fikir için toparladı.

Ne çok çalıştık, ne güzel işler yaptık.

Kurulduğumuz günden bu yana, gelişen teknolojiye, biz tasarlamışız gibi, uyum sağladık. Çalıştığımız firmaların ihtiyaçlarına göre kendimizi değiştirip geliştirdik. Genç ve dinamik bir ekip olarak; özenli ve yaratıcı tasarı ve tasarımlarımızı, daima istenilen zaman ve kalitede sunmakla tanındık. Gün geldi; işler bizi daha da büyüttü, geliştirdi. Her işte yeniden öğrendik, çoğaldık… Ve ne yaptıksa onlar düştü ardımıza; onlarla bilinir, anılır, tanınır olduk.

İşte budur alçakgönüllü “evimiz”in, FİK!RLAND’in hikâyesi…

 

Biz, yine ve hep bildiğiniz gibiyiz:

Genç, dinamik, özenli, yaratıcı…

İşini seven ve zamanında bitiren, kaliteyi önemseyen/ önemseten…

Gelişmeye ve değişmeye istekli…

Sıcak ve güler yüzlü…

 

Güvenle diyoruz ki çabanızı, ürününüzü; tanıtmak/ duyurmak için FİK!RLAND’in turuncusuna gelecek, rahat edeceksiniz…

 

Yaratıcı Yönetmen: Murteza Albayrak

 

1971 yılında Çeşme’de doğdu. İlk, ortaöğrenimini aynı yerde tamamladı. Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü’nden 1994’te mezun oldu.

Ankara ve İzmir’de birçok reklam ajansında grafik tasarımcı ve yaratıcı grafiker olarak görev aldı. Çalışmalarını, 1998 yılında, İzmir’de bir ajans bünyesinde topladı. Bugün Fikirland; on beş yılı geride bırakan başarılı bir ekip çalışması, yaratıcı reklam ve tanıtım hizmetleri demektir.

Albayrak, kuruluşumuzun sahibi ve yaratıcı yönetmenidir.

 

1985 yılından bu yana karikatür de çizen Albayrak, Çeşmeli Sanatçılar Grubu ile -biri yurtdışı (Yunanistan) olmak üzere- otuz, toplamda yüzü aşkın karma sergiye katıldı. Yirmi altı kişisel sergi açtı. Atölye çalışmalarında bulundu, söyleşiler yaptı, dersler verdi. Çocuklar için yazılmış çok sayıda edebiyat kitabını resimledi.

Karikatürleri, başta İzmir İzmir, Ünlem Sanat, Batısöz olmak üzere çok sayıda dergi ve gazetede yer aldı. “Çizgiler” (2000) ve “Dil/im” (2013) adını verdiği iki albümü yayımlandı.

Yurtiçi ve yurtdışında birçok yarışmaya katıldı, yirminin üzerinde ödül aldı.